PL_pl EN_uk fr it de

Jasnogórskie Centrum Informacji

!!!Z uwagi na prace remontowe w trzeciej części Kaplicy Matki Bożej - nie ma możliwości zwiedzania "Golgoty Jasnogórskiej" Jerzego Dudy-Gracza!!!

Aktualności » Jasnogórski maj

Jasnogórski maj

Ten miesiąc był bardzo pracowity dla Jasnogórskiego Centrum Informacji. Nasz klasztor został odwiedzony przez liczne grupy dzieci pierwszokomunijnych. Przybyły one, aby podziękować Bogu i Jego Najświętszej Matce za dzień w którym otrzymały najwspanialszy Boży Dar – Jego Uświęcające Ciało. Jesteśmy pewni, że podążając śladami historii oraz podziwiając wota i dary pielgrzymów odbyli oni niezwykle pouczającą wizytę, rozwijającą i niosącą wiele radości.
Jednakże nie tylko oni odwiedzili Duchową Stolicę Polski. Podczas całego miesiąca przybywali tu pielgrzymi z całej Polski i z wielu krajów świata zachwycając się pięknem klasztornych zabytków.

W tym roku, w związku z licznymi pracami konserwatorskimi prowadzonymi nie tylko na murach klasztornych, ale i w Kaplicy Cudownego Obrazu, zwiedzanie jest znacznie utrudnione. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za okazaną wyrozumiałość i zapraszamy za rok do odnowionych pomieszczeń jasnogórskich.

Zdjęcie z arch. BPJG


wróć »